Najlepsze gry dla 4-ech graczy (naszym zdaniem)

Najlepsze gry dla 4-ech graczy (naszym zdaniem)

Słowo wstępu

Są takie dni czasem deszczowe jak na wiosnę, długie jesienne i zimowe wieczory w które być może szukasz sposobu na zabicie czasu bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Jeśli twoja lista obserwowanych na Netflix czy innych platformach jest już wyczerpana, nadszedł czas, aby złapać grę planszową dla czterech graczy. Pytanie dlaczego akurat dla czterech? Ano dlatego, że mamy dzieci w domu, które co chwilę mówią że im się nudzi albo przyjdą znajomi bo ile razy można wychodzić na imprezy. A ponieważ świat planszówek dla czterech graczy wykracza daleko poza Monopoly postaram się wam pokazać najlepsze gry i przybliżyć co nieco w materii takich planszówek.

Poniżej znajdziesz ich najlepsze typy, z opcją dla wszystkich, od początkujących po zaawansowanych graczy szukających nowego wyzwania. Chociaż na tej liście znajduje się kilka gier, w które może grać w więcej (lub mniej) osób, uważam że wszystkie są idealne, nie tylko do gry w cztery osoby. Jeśli polujesz na gry odpowiednie dla większej lub mniejszej grupy, również najlepsze rodzinne gry planszowe i najlepsze gry planszowe dla dwóch graczy, to je też omówimy, ale to już innym razem.

 


Pandemic

Walka z fikcyjną pandemią. Ta gra została wymieniona przez ekspertów jako jedna z najlepszych gier dla czterech graczy na rynku. Niejednokrotnie nazywając ją „najlepszą grą kooperacyjną”. Głównym celem graczy jest współpraca, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się czterech chorób i uratować świat. Uważa się ją za nowoczesny klasyk, ponieważ ma prosty zestaw zasad, ma motyw w który każdy może się zaangażować, i jest bardzo regrywalna.

nasza oferta gry


Catan

Klasyczna gra Catan nie bez powodu jest według niektórych być może najważniejszą grą ostatnich kilku dekad. Gracze zbierają zasoby, aby budować cywilizację od podstaw, zdobywając po drodze punkty. Owe zasoby zdobywają rzucając kośćmi lub handlując z innymi graczami, więc gra wymaga dużo strategii i odrobiny szczęścia. Ponieważ czas gry może trwać dłużej – a zasady są nieco bardziej skomplikowane – ta gra najlepiej nadaje się dla średnio zaawansowanych graczy.
To nie przypadek, że to tak popularna gra. Ponadto dostępnych jest teraz wiele rozszerzeń, dzięki którym gra będzie świeża.

Wsiąść do Pociągu

Jeśli szukasz bardziej przystępnej gry strategicznej, sugerujemy Wsiąść do Pociągu. Niezależnie w którą odsłonę zagracie jako bardziej dostępną alternatywę dla Catanu. Jest to gra przygodowa, w której gracze próbują przemierzać kraj czy kontynenty i łączyć miasta, budując trasy kolejowe. Tytuł jest łatwy do zrozumienia i można grać swobodnie z rodziną, ale oferuje również poziom strategii i taktyki wystarczająco głęboki, aby rywalizujący gracze mogą wracać do niego raz za razem. Granie w czwórkę sprawia, że atmosfera bywa wyjątkowo napięta.

nasza oferta gry


Takenoko

Bardzo dobra gra dla czwórki dzieciaków. Ta naprawdę słodka gra o konkurencyjnej hodowli pand jest ulubioną grą wielu dzieci. Gra prosi graczy o uprawę działek i uprawę trzech różnych gatunków bambusa dla pand. Opisuje się ją jako „idealną grę w święta czy deszczowe dni”, gdy chcesz czegoś przyjaznego i optymistycznego dla rodziny. Precz z nudą!

nasza oferta gry


Puerto Rico

W Puerto Rico każdy z graczy wciela się w gubernatora nowo odkrytej wyspy Portoryko. Jako gubernatorowie gracze są odpowiedzialni za sadzenie nowych pól, budowanie budynków publicznych. Upewnianie się, że mają wystarczającą liczbę pracowników do obsługi swoich budynków i pól, wysyłanie towarów do starego świata, sprzedaż towarów itp. Na końcu gry, w zależności od tego gubernator rządził najskuteczniej (na podstawie punktów zwycięstwa) wygrywa grę.
Mimo że Puerto Rico zawiera tak wiele elementów strategicznych, jest również bardzo łatwe do nauczenia. I do nauczenia innych graczy jak grać. Grę można rozegrać w około godzinę. Nauczenie się zajmuje około 5-10 minut (z instrukcji będzie to trochę dłużej), więc atrakcyjność gry jest bardzo powszechna.
Ogólnie rzecz biorąc, Puerto Rico daję ocenę 9,5/10. Jest to jedna z najlepszych gier, w jakie kiedykolwiek grałem. Polecam ją absolutnie każdemu, kto lubi grać w gry planszowe. Jeśli nie graliście w tę grę, kupujcie koniecznie swój egzemplarz i wypróbujcie ją.

nasza oferta gry


Dixit

Uwielbiana gra towarzyska Dixit, którą można opisać jako „świetny lodołamacz w grze, fantastyczny, jeśli chodzi o interakcję wszystkich”. Gra rozpoczyna się od wyznaczenia jednego gracza na Gawędziarza. Ten gracz wymyśla zdanie na podstawie obrazu na jednej z kart w jego ręce. Następnie każdy gracz wybiera z ręki kartę, która najlepiej pasuje do zdania i przekazuje ją narratorowi. Nasz Bajarz tasuje karty i przedstawia je innym graczom. Ci stawiają zakłady, która z nich jest oryginalną kartą Gawędziarza, a zwycięzcy zdobywają punkty za prawidłowe odgadnięcia. Dodatkowy bonus to grafiki kart które są piękne, pomysłowe, a czasem trochę surrealistyczne.

nasza oferta gry


Tajniacy

Pamiętam swoją pierwszą rozgrywkę w grę Tajniacy, a właściwie kilka bo nie mogliśmy przerwać ze znajomymi. Tak był to dobrze spędzony czas. Używając tylko kilku słów jako wskazówek, czy możesz sprawić, by twój zespół poprawnie odgadł twoje słowa? Podobnie jak w przypadku podstawowych elementów szarad, gracze dzielą się na dwie drużyny z jednym wyznaczonym szpiegiem dostarczającym wskazówek. Odgadując poprawnie słowa, gracze odsłaniają agentów innych drużyn. Pierwsza drużyna, która zdemaskuje wszystkich szpiegów przeciwnika, wygrywa.

nasza oferta gry

 

Polecamy stronę BoardGameGeek może znajdziecie najlepsze gry dla 4-ech graczy. Może coś innego w sam raz dla siebie i waszych znajomych niezależnie od ilości która usiądzie do stołu.

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *