- Opis
- Informacje dodatkowe
Opis
Opis
Ilość graczy: 2 osoby
Wiek: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 minut
Czy zastanawialiście się kiedyś, czego potrzeba, aby zbudować jedne z największych cudów starożytnego świata?
Opis i zasady gry 7 Cudów Świata Pojedynek
7 Cudów Świata Pojedynek było najbardziej oczekiwaną nową grą 2015 roku, przenosząc motyw i koncepcję z jednej z największych i najpopularniejszych gier euro (7 Cudów Świata) w historii na realia gry dla dwóch graczy. W pojedynku istnieją trzy sposoby na wygraną: dominacja militarna, dominacja naukowa lub zgromadzenie największej liczby punktów zwycięstwa do końca gry. Pierwsze dwie metody są dość trudne, jeśli gracze prezentują podobny poziom. Każdy gracz rozpoczyna grę z czterema kartami Cudów do zbudowania, podczas gdy karty budynków są wykładane w grupach na stole. Gracze zdobywają budynki, które generują zasoby, pieniądze, punkty zwycięstwa lub kombinację tych trzech.
Gra ma trzy fazy, z których każda zawiera własną talię kart budynków, a trzecia faza zawiera również trzy karty gildii (z sześciu w pudełku, więc talia różni się nieznacznie w każdej grze), które zapewniają duże premie za określone typy budynków na koniec gry. Same karty powinny być znane każdemu, kto grał w oryginalną grę; każda ma koszt w zasobach. Podobnie jak w oryginalnej grze, starasz się samodzielnie wytwarzać zasoby poprzez swoje budynki; jedyną różnicą jest to, że możesz kupić to, czego nie możesz wyprodukować, a koszt rośnie, jeśli twój przeciwnik może to wyprodukować, a ty kupujesz to od niego, a nie z banku.
Pozostałe dwa warunki zwycięstwa wymagają wyprzedzenia przeciwnika. Dominacja militarna oznacza zdobycie wystarczającej liczby czerwonych (wojskowych) kart, aby przesunąć żeton na środkowym torze militarnym ze środkowego miejsca o dziewięć pól do miasta przeciwnika — to znaczy, musisz zdobyć budynki z dziewięcioma symbolami militarnymi więcej niż twoje przeciwnik. Dominacja naukowa jest nieco łatwiejsza — na zielonych kartach budynków dostępnych jest sześć symboli nauki oraz siódmy na żetonie postępu (otrzymujesz żetony postępu, jeśli zdobędziesz oba zielone budynki z określonym symbolem nauki) więc jeśli którykolwiek z graczy otrzyma karty /żetony pokazujące sześć z tych siedmiu symboli, wygrywa grę.
Cuda, które każdy gracz może wybudować, oferują różne korzyści, takie jak możliwość uzyskania trzech budynków jednocześnie. Możliwość podjęcia drugiej tury od razu lub zniszczenie czegoś u swojego przeciwnika.
Nasza krótka recenzja
Na pierwszy rzut oka jest to jedna z najlepszych gier dla dwóch graczy na rynku – inteligentna, energiczna i pięknie zaprojektowana, a także potencjalna brama do głównych 7 Cudów dla osób, które nigdy w nią nie grały.
Większość gier 7 Cudów Świata Pojedynek jest wyrównanych, a oboje gracze kończą z podobnymi punktami ponieważ każdy stara się uniemożliwić drugiemu graczowi zagłębienie się w jakąś konkretną ścieżkę. Siła, jak i słabość tego tytułu zapewnia bezpośrednią interakcję i rywalizację, których nie zapewnia 7 Cudów Świata w wersji podstawowej, traci się część strategii, ale z kolei mając mniej decyzji do podjęcia gra się ekspresowo.
Czy gra 7 Cudów Świata nadaje się dla dzieci ?
Tak, gra nie jest skomplikowana, a na dodatek jest ładnie wykonana więc przykuwa uwagę na dłużej.
Jak grać w 7 Cudów to w ile osób ?
Tu odpowiedź może być tylko jedna. W 7 Cudów Świata Pojedynek gramy w dwie osoby.
Ile czasu zajmuje jedna partia ?
Gry trwają około pół godziny, nawet gdy uczymy się zasad, ponieważ gra oferuje mniej decyzji w każdej turze niż samo 7 Cudów, dzięki czemu poszczególne tury są znacznie szybsze.
Zawartość:
- 66 kart Budowli
- 7 kart Gildii
- 12 kart Cudów
- 4 znaczniki militarne
- 10 żetonów postępu
- 1 pion konfliktu
- 31 monet
- 1 notes punktacji
- 1 instrukcja
- 1 podsumowanie
- plansza do gry
Informacje dodatkowe
Informacje dodatkowe
Waga | 0.52 kg |
---|---|
Wymiary | 21 × 21 × 5.5 cm |
Producent | Rebel |
Autor | Antoine Bauza, Bruno Cathala |
EAN | 5425016924259 |